המחשב מורכב מקופסא שמכילה את כל חלקיו האלקטרוניים, בדפנות הקופסא ( מארז המחשב ) ישנם מאווררים בדופן האחורי ובדופן הקדמי, המטרה היא שהיה סירקולציה פנימית. בנוסף למאווררים אלו קיים את המאוורר הכי חשוב והוא מאוורר המעבד שיושב מעל גוף הקירור שדבוק ע"י משחה תרמית למעבד ומקרר אותו באופן קבוע מטפ' של 100 מעלות לטמפ' של 30 – 60 מעלות.
 

טמפ' נורמאלית במחשבים

טמפרטורה תקינה במחשבים נעה בין 30 מעלות עד 55 מעלות, הסימנים להתחממות מחשב הם כאשר המחשב במאמץ ועובר את רף ה 55 מעלות כלפי מעלה. על מנת לבדוק טמפ' במחשב ישנם כמה אפשרויות:
במחשבים נייחים ניתן למצוא מד טמפרטורה בתוכנת ה BIOS
במחשבים ניידים ובנייחים ניתן להשתמש בתוכנת Aida 64  ולמדוד את החום
סרטון הדגמה לשימוש בתוכנה

 

הגורמים להתחממות המחשב והמלצה לטיפול

אחד הגורמים הידועים אשר גורמים להתחממות המחשב הם אבק, האבק נכנס למחשב דרך מאווררי המארז ונתפס בצלעות גוף הקירור אשר נחסם עם הזמן. מחשב חדש נוטה לספוג כמות אבק בין 2 שנות עבודה ל 3 שנות עבודה וזה תלוי במקום מפקדתו אשר אם דואגים לניקיון תמידי מסביבו הרי שיספוג הרבה פחות אבק והטיפול המונע יארך בשנים.
 

איך מחזירים את המחשב לטמפ' תקינה?

אז קודם יש לפתוח את המחשב ולפרק את המאווררים, לאחר מכן יש לנקות עם לחץ אוויר את דפנות המחשב ואת המאווררים שפורקו, גם לספק כח יש מאוורר אך אין צורך לפרק אותו אבל יעזור מאוד להפעיל גם על המאוורר שלו לחץ אוויר כדי שיפלוט את כל האבק שנאגר בו. בנוסף פירוק של הגוף קירור מעל המעבד והוספה של משחה תרמית חדשה על המעבד תמיד תוכל לתרום לקירור המערכת.
 

מה העליות של ניקוי מחשב?

לפעמים יש צורך רק בניקוי יסודי ולפעמים יש צורך בהחלפת המאוורר שנהרס עקב חסימת האבק ולכן המחירים משתנים ממחשב למחשב, מה שבטוח הוא שלאחר ניקוי המחשב ביסודיות :
  1. המחשב יעבוד מהר יותר בגלל טמפ' תקינה
  2. המחשב לא יפסיק באמצע העבודה
  3. חיו של המחשב ( לוח אם + מעבד ) יאריכו שנים
Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק